9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Средба со кандидатите за градоначалник на УАКС

Најчитани вести

Во пресрет на престојните избори, Универзитет Американ Колеџ Скопје организира средба со кандидатите за градоначалник на која ќе се дискутира едно многу значајно прашање, а тоа е рамноправноста на студентите во однос на користењето субвенциониран јавен транспорт.

Средбата ќе се одржи во 10ч. во петок, на 1 октомври 2021 г, на УАКС. Свое присуство веќе потврдија повеќето кандидати, кои ќе го произнесат својот став на темата, како и планираните мерки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com