9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Средба на Пендаровски со американскиот амбасадор во Атина Пјат

Најчитани вести

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во Атина се сретна со американскиот амбасадор во Грција, Џефри Пјат, на која било разговарано за случувањата во регионот и односите меѓу Македонија и Грција.

– Разговаравме за случувањата во регионот и за односите меѓу Македонија и Грција.
Поддршката од САД за #ЗападенБлакан е исклучително важна за напредокот и демократскиот развој на нашите земји, објави Пендаровски на својот Фејсбук профил.

Претседателот Стево Пендаровски престојува во прва официјална посета на Атина, во рамки на која вчера оствари средби со грчката претседателка и грчкиот премиер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com