17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Срби учествувале во сообраќајна несреќа кај Куманово

Најчитани вести

Вчера во Куманово на улицата „11-ти Октомври“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило со управувано од 26-годишен кумановец, и патничко моторно возило со српски национални ознаки, управувано од 46-годишно лице од Србија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од Србија, која била пренесана во Општата болница во Куманово. Со повреди се здобиле и уште две сопатнички од истото возило.

Повреден е и возачот од Куманово како и неговиот сопатник кои биле пренесени во Општатата болница во Куманово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Најнови вести