10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Србија воведува задолжително одење во војска?

Најчитани вести

Министерот за одбрана на Србија Небојша Стефановиќ денеска нагласи дека работат на повторно воведување задолжителната воена обврска во Србија. Тој рече дека не може да каже дека таква одлука ќе биде донесена оваа година, бидејќи „има многу аспекти на кои мора да се смета“

Работиме на сето тоа и тоа е вистинска потреба на армијата, потребни ни се повеќе војници. Нашиот Генералштаб даде свое мислење зошто мислат дека ни треба редовно служење воен рок – рече Стефановиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com