21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Србин уапсен на Табановце

Најчитани вести

На 23.09.2019 во 22.45 часот на Граничниот премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување на сериски број на патничко моторно возило „фолксваген голф“ со српски национални ознаки, бил приведен А.С.(20) од Република Србија.

А.С. и возилото биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com