29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Србин баран од Интерпол уапсен во Македонија

Најчитани вести

Скопје, 28 ноември- На Граничниот премин Долно Блаце, на влез во земјава, вчера околу 11:30 часот е уапсен државјанин на Србија.

„При извршена проверка на А.О.(39) од Р.Србија, било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на Интерпол“, информираат од МВР.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com