Спорт Хамилтон: Животот нема да ми заврши кога ќе се повлечам од Ф1

Луис Хамилтон, шесткратен шампион во Формула 1, рекол дека не размислува за крајот...

Нови детали за писмото со закани до Антонио Конте: Знаеме каде живееш… Знаеме која ти е ќерка

Антонио Конте вчера бил на разговор со Карабинерите во обид да помогне да...

Ливерпул ќе го проширува Енфилд на 60.000 места

Европскиот првак, Ливерпул, планира да го прошири култниот стадион Енфилд на 60.000 места,...

Клоп откри на кој стадион не сака да гостува: Мразам кога морам да одам таму

Јирген Клоп важи за еден од најдобрите менаџери на денешницата, меѓутоа и тој...

Јувентус ќе го продолжи договорот со Куадрадо

Јувентус е наскоро ќе објави продолжување на договорот со напаѓачот Хуан Куадрадо. Според...

Адеми спремен за најважниот натпревар на Динамо во Милано!

Арјан Адеми има проблеми со повреда на стапалото, но капитенот на Динамо Загреб...

Снајдер: Ако 100 отсто бев посветен на фудбалот, ќе бев на исто ниво со Меси и Роналдо

Поранешниот играч од средниот ред на Ајакс, Интер и Реал Мадрид, Весли Снајдер...

ПСЖ почна разговори со Џан

Играчот од средниот ред на Јувентус, Емре Џан може да ја продолжи кариерата...

Реја ќе потпише нов договор со Албанија вреден 1,2 милиони евра

Еду Реја, по се изгледа, ќе остане селектор на Албанија и за следниот...

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Стерлинг

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити има намера да ги подобри условите во...

Ромањоли се надева дека што поскоро работите за Милан ќе тргнат на добро

Дефанзивецот на фудбалски калчолигаш Милан, Алесио Ромањоли зборуваше за подготовките за мечот од...

Велковски: Завршивме успешен циклус, сега веќе мислиме на Косово

Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на...

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско...

Разрешувањето на Покетино ќе го чини Тотенхем околу 20 милиони фунти

Тотенхем ќе мора да му плати оштетата на досегашниот тренер Маурисио Покетино. Премиерлигашот...

Познати 20 учесници на ЕУРО 2020, остануваат уште четири места

По завршување на последното коло од квалификациите за Европското фудбалско првенство, познати се...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска...

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

Жозе Мурињо и официјално е новио менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово...

Јоаким Лев наброи шест репрезентации кои се пред Германија во трката за освојување на Европското првенство

Селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев смета дека неговата селекција нема да...

Платини го советува Јувентус да го донесе Мбапе

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе, би можел да го засили Јувентус, изјави поранешниот...