8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Спектакуларен триумф: Баерн Минхен даде 12 гола во Купот на Германија

Најчитани вести

Клубот од Минхен ја оствари втората најголема победа во официјалните натпревари од 1965 година, кога се приклучи на Бундеслигата.

Најголемата победа на Баерн останува натпреварот против Валдберг во Купот на Германија – 16 : 1.

За потсетување, во 2019 година Баерн Минхен го победи Ротах-Егерн во пријателски натпревар со резултат 23 : 0.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com