1.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Спектакуларен изглед на новиот „Сантијаго Бернабеу“

Најчитани вести

Реал Мадрид за неколку месеци ќе се врати на својот стадион, се гледа крајот на изградбата на „Сантијаго Бернабеу“, кој ќе изгледа спектакуларно.

Капацитетот на стадионот ќе остане на 81.000 места, но истиот е подигнат за 10 метри за да може да се додаде подвижен кров.

Шпанските медиуми пишуваа дека на „Сантијаго Бернабеу“ ќе се игра и кошарка. „Кралскиот“ тим нема целосно да се пресели, но дел од мечевите ќе ги игра токму на стадионот што пак ќе биде вистински спектакл.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести