7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

„Спајс грлс“ со нова песна одбележуваат 25 години од првиот сингл

Најчитани вести

Групата „Спајс грлс“ наскоро ќе ја издаде првата нова песна од 2007 година, за да ја прослави 25-годишнината од појавата на својот деби-сингл „Wannabe“. Женскиот поп-бенд го одбележува специјалниот датум со претставување на „Wannabe25“ ЕП – што ќе може да се купи и репродуцира од 9 јули – а ја вклучува оригиналната верзија на хитот број еден лансиран во јули 1996 година, ремикс на Џуниор Васкез, претходно нечуено демо на „Wannabe“ и баладата „Feed Your Love“, која ги содржи вокалите на сите пет оригинални члена и е снимена кога биле помлади.

Претходно необјавената песна, ставена на полици во 1990-тите години, била напишана од коавторите на „Спајс грлс“ и „Wannabe“, Ричард (Биф) Станард и Мет Роу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести