17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Спасувачка мисија во Албанија: Спасени 60 планинари

Најчитани вести

Група од 60 планинари е спасена вчера попладне на планината Сотир на југот од Албанија, во близина на граница со Грција.

Едно лице е тешко повредено. Се работи за 17 годишно момче кое се лизнало и истото е пренесено во болница, јавуваат албанските медиуми.

Полицијата повикот за спасување го добила вчера околу 15:30 часот, а спасените планинари биле од повеќе градови од Албанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com