13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Спасовски: Oбрасци за лични карти има, но сопирачка е законот

Најчитани вести

Не фалат обрасци за лични карти, системот е добар, само треба да се изгласа Законот за лични карти, напиша министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на неговиот профил на „Фејсбук“

„Не обвинувам, само ги повикувам тие што се платени од граѓаните да ја вршат работата да го изгласаат Законот за лични карти, бидејќи овој проблем покренува многу проблеми во секојдневното функционирање и мора да бараме излезно решение за да граѓаните ги остварат своите права“, посочи Спасовски.

Не фалат обрасци за лични карти, системот е добар, само треба да се изгласа Законот за лични карти.Не обвинувам, само…

Posted by Oliver Spasovski on Thursday, August 19, 2021

Министерот апелира секој еден функционер одговорно да пристапи и да им служи на граѓаните.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com