23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

СПАСОВСКИ САМИОТ СЕ ОТКАЖАЛ ОД МВР Му понудив на Ковачевски друг човек да дојде на моето место

Најчитани вести

Еден од ретките министри кои останаа во новата Влада на Димитар Ковачевски од редовите на СДСМ, Оливер спасовски, изјави дека на новиот премиер му понудил друг човек да дојде на неговата позиција во Министерството за внатрешни работи.

– Со Димитар Ковачевски имавме неколку средби на кои разговаравме на оваа тема. Јас понудив да биде најден друг човек што ќе раководи со МВР – рече Спасовски на ТВ 24.

Тој додаде дека Агенцијата за национална безбедност е реформирана за време на неговиот мандат и дека повеќе нема прислушкувања на граѓани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com