21.8 C
Skopje
Tuesday, June 22, 2021

Спасовски: Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи

Најчитани вести

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска соопшти дека Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи

Нашите државјани кои престојуваат на територијата на Англија, Велс и Шкотска од 20 мај ќе можат да поднесат барање за замена на дозволите, извести министерот.

„Со задоволство можам да ве известам дека Обединетото Кралство, врз основа на потпишан билатерален договор, ги призна македонските возачки дозволи, а нашите државјани кои престојуваат на територијата на Англија, Велс и Шкотска од 20 мај ќе можат да поднесат барање за замена на дозволите“, напиша министерот Спасовски на неговиот Facebook профил.

https://www.facebook.com/o.spasovski/posts/1906799552830992

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести