10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Спасовски: Нема селективна борба против корупцијата, сите се еднакви пред законот

Најчитани вести

Нема селективна борба против корупцијата, сите се еднакви пред законот. Не штитиме никого, ниту од коалицијата, никого воопшто, затоа што така штетиме на државата, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на неговиот фејбук профил.

– Сите институции да ја промениме и борбата и перцепцијата на граѓаните за корупцијата, мораме системски да го менуваме тоа, пишува Спасовски.

Како МВР, истакнува Спасовски, имаме многу подобрувања, откривачката дејност за корупција во 2021 е зголемена за 50 проценти во однос на 2020, за 114 случаи со штета од 97.3 милиони денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com