-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Спасовски: МВР е институција која што претставува заштитник на слободите и правата на граѓаните

Најчитани вести

Македонската полиција  беше дел од свеченото дефиле пред Собранието на Република Северна Македонија, по повод јубилејот 30 години независност.

-МВР е институција која што претставува заштитник на слободите и правата на граѓаните, на нивната сигурност и безбедност, како и на сигурноста и на безбедноста на општеството во целина, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објавувјаќи видео од дефилето на МВР по повод „8 Септември“ денот на независноста.

Македонска полиција на свечено дефиле 30 години независност

Македонската полиција на свеченото дефиле пред Собранието на Република Северна Македонија, по повод јубилејот 30 години независност. МВР е институција која што претставува заштитник на слободите и правата на граѓаните, на нивната сигурност и безбедност, како и на сигурноста и на безбедноста на општеството во целина.

Posted by Oliver Spasovski on Sunday, September 12, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com