19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Спасовски: Ветингот да биде спроведен од министерот, па до секој вработен во МВР

Најчитани вести

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во интервју за Слободен печат, истакна дека ветингот ќе биде спроведен за секој член на МВР, без отстапување.

„Ветингот да биде спроведен за сите. Од министерот, до секој еден вработен во МВР. Имаше дебата во Комисијата дали било оправдано тоа да биде за функционерите на МВР. Мојот став е дека е бесмислено да правам ветинг на полициските службеници а да не се направи ветинг за тие коишто раководат со оваа служба“, порача Спасовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com