1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

СПАСЕН мажот кој сакаше да се САМОУБИЕ со скок од зграда кај Мавровка

Најчитани вести

Успешно заврши спасувачката акција во близина на трговскиот центар „Мавровка“. Човекот, кој сакаше да се самоубие, скокајќи од тераса на станбена зграда, е спасен.

Полицијата успеа да го разубеди во неговата намера. Повеќе часови се преговараше со него. Во близина на зградата беше поставен и душек за спасување.

На терен, покрај полицијата, имаше и екипи на Противпожарната единица на Град Скопје и на Брза помош.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести