21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Спасено 17-годишно момче кое од рушевините на телефон комуницираше со спасувачите во Албанија

Најчитани вести

Од урнатините на својот дом во Драч, спасен е изваден 17-годишниот Рам Лала. Тој на телефон комуницираше со спасувачките екипи, и за среќа беше спасен.

Се уште не е позната судбината на неговите родители. Во срушената зграда живеело цело негово семејство.

Албанската министерка за здравство, Огерта Манастирлиу, изјави дека 600 луѓе побарале помош, додека 15 лица ги загубиле своите животи.

Пред еден час беше регистриран нов земјотрес со силина од 4,7 степени по Рихтеровата скала, а во серијата на потреси најсилен беше тој во 3.55 минути, кој беше со силина од 6,4 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com