4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Спалети може да ја преземе тренерската функција во Фиорентина

Најчитани вести

Поранешниот тренер на италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер, Лучијано Спалети може да ја предводи Фиорентина, пренесува „Фудбал Италија”. Менаџментот на „виолетовите” е незадоволен од работата на Винченцо Монтела.

По катастрофалниот пораз од Каљари во мечот од 12. коло на италијанскиот шампионат (2: 5), клубот размислува за промена на тренерот.

Спалети сè уште има договор со Интер, кој е валиден до 2021 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com