31.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Со толку многу пари, сите жени би изгледале како БОМБИ: Еве колку пари трошат сестрите КАРДАШИЈАН месечно на нега и третмани!

Најчитани вести

Познатите сестри Кардашијан секогаш изгледаат беспрекорно, имаат рутина за интензивна нега составена од шминка, третман на кожа со скапи препарати и третмани, неделни вежби со лични тренери… Сето ова несомнено чини многу.

Ким Кардашијан – 137 000 евра месечно

Според „Сан“, Ким е сестра која троши најмногу пари на убавина и здравствена заштита. Меѓу нејзините трошоци се 2.100 евра неделно за нејзината лична тренерка Мелиса Алкантара, со која има сесии шест пати неделно.

Таа плаќа 1.600 и 2.100 евра на ден на фризери и шминкери за фотосесии. Нејзината рутина за нега на кожата вклучува полугодишно чистење на кожата, кое чини приближно 41,600 € и употреба на моќни производи, што може да чини до 4100 € во просек.

Клои Кардашијан – 120.200 евра месечно

Според написот, Клои е втора сестра со најголема желба кога станува збор за убавината. Меѓу нејзините трошоци има вежби кои чинат 2.000 евра неделно, фризери кои добиваат 1.500 евра на ден, шминка за професионалци со дневна стапка од 2.100 евра и рутина за нега на кожата која чини 830 евра месечно.

Кајли Џенер – 117 000 евра месечно

Најмалата од сестрите е вистинска жртва на модата: млада жена, која речиси неделно ја менува својата фризура и бојата на косата, троши во просек 1.500 евра на фризури, а да не зборуваме за употреба на перики, кои чинат во просек 4.100 евра. Нејзината друга страст е неделно патување во салонот да добие маникир и педикир за 75 евра, покрај тоа што одржува трепки двапати месечно, а чини 145 евра.

Кортни Кардашијан 57.000 евра месечно

Кога станува збор за убавината, Кортни е помалку барана од нејзините сестри. Нејзината рутина за нега на кожата е постапка во 9 чекори, која според најавата чини нешто повеќе од 420 евра. Друга постапка што ја одржува медицинската сестра е употреба на ЛЕД-маски, кои чинат 160 евра.Нејзините лични вежби чинат 2.100 евра неделно.

Кендал Џенер 21 000 евра месечно

Во споредба со трошоците на нејзините сестри, Кендал троши најмалку на третмани за убавина, сепак имајќи предвид дека е манекенка, природно е да не троши пари на шминка или фризури. Сепак, бринетата има своја рутина за нега на кожата, нега на коса и тренинзи. Кендал ја одржува нега на кожата со едноставна рутина – го мие лицето два или три пати на ден. За тоа таа користи сапун вреден 50 €. За телото, таа има шестонеделен план кој чини 12.700 евра, а нејзините патувања до фризерот вредат 830 евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести