18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Со „Совршената дадилка“ стартува манифестацијата „Месец на Франкофонијата“

Најчитани вести

„Совршената дадилка“ е филмот со кој во четврток ќе биде отворена манифестацијата „Месец на Франкофонијата“. Почнува во 20 часот во Кинотеката во организација на Францускиот институт во Скопје.

Според критиката, филмот е особено напнат трилер во стилот на Хичкок и Полански, суптилен и динамичен, кој совршено ги отсликува стравовите на модерното време.

Пред да почне филмот, најпрво ќе биде промовирана книгата со истоимениот наслов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com