32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Промоција на монографијата „Скопје. Осум милениуми живот, култура, творештво“

Најчитани вести

Вечерва во Охрид ќе биде промоврана монографијата „Скопје. Осум милениуми живот, култура, творештво“ од авторите Драги Митревски, Виктор Лилчиќ Адамс, Елица Манева и Елизабета Димитрова.

Промотивна реч за делото ќе одржи ректорот на Универзитетот „Св.Климент Охридски“ – Битола, проф.д-р Сашо Коруновски.

Промоцијата ќе се одржи во хотелот „Белви“ со почеток во 19:00 часот. извор: ОхридПрес

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com