14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Со пластичен пиштол плашел луѓе низ Скопје, МВР му го одзеде

Најчитани вести

Човек со симулација на пиштол, денеска плашел луѓе низ ТЦ Бисер во скопската населба Аеродром. Се појави снимка на социјалните мрежи, реагирале и МВР, а било заклучено дека пиштолот е пластичен.

Од МВР за ТВ21 го потврдија случајот, и велат дека истиот му е одземен, а лицето е приведено.

Претходно на социјалната мрежа Твитер, беше објавено видео од напаѓачот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com