-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Најчитани вести

Вчера попладне во 15:06 часот во СВР Тетово, од Клинички центар Тетово било пријавено дека во Хирушкото одделение бил донесен 17-годишник од село Пирок, општина Боговиње, со рана од огнено оружје во пределот на градите.

„По преземени мерки било утврдено дека во домот на Ј.М. во с.Пирок, кој бил во Швајцарија, неговиот син и повредениот малолетник го пронашле пиштолот и додека синот на Ј.М. го држел пиштолот испукал еден куршум“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести