-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Со нож избодела сестрата близначка

Најчитани вести

Денес во Зрењанин дошло до расправија меѓу две сестри близначки. Во еден момент една од девојчињата ја избодела другата сестра со нож. Инцидентот се случил на брегот на Бегеј, во близина на поранешната фабрика за капи.

Како што неофицијално дознава „Новости“, девојчињата се сестри близначки.

Осомничената А.Г. (28), откако ја избодела нејзината сестра во вратот и градите, побегнала со нож во раката кон градот, по што полицијата ја привела.

Засега не е позната причината за расправијата и нападот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести