20.8 C
Skopje
Tuesday, September 28, 2021

Со закаснување од две години исплатена бонус плата на вработените во МВР

Најчитани вести

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со објава на својот фејсбук-профил информира дека денеска е исплатена бонус плата за 2018 година.
Тој наведува дека ова право го оствариле 1.881 вработен во МВР.

„ Денеска е исплатена бонус плата за 2018 година, право кое го оствариле 1.881 вработен во МВР. Вкупно се платени 50.736.213 денари, а поединечен износ на бонусот иснесува 24.276 денари“, напиша Спасовски на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com