20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Со закана од пиштол успеале да изнудат 20.000 евра, приведени две лица од Скопје

Најчитани вести

Од страна на СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници од СВР Скопје, по преземени мерки и активности, од слобода се лишени И.Ј.(40) од Струмица и Ф.С.(36) од Скопје, се сомничат за сторено кривично дело „изнуда“, соопшти полицијата.

Имено, на 09.08 2022 А.Т. од Струмица пријавил дека во изминатата година осомничените И.Ј. и Ф.С. во повеќе наврати со вербални закани и со закана со пиштол од него успеале да изнудат околу 20.000 евра.

Од страна на СВР Струмица до ОЈО Струмица против двете лица е поднесена кривична пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com