7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Со време подгответе го телото за зима:Пијалак за јакнење на имунитетот, состојките секогаш ги имате дома

Најчитани вести

Во текот на есента и зимата потребно е да го зајакнете телото за да можете да одолеете на настинките. Во тоа може да ви помогне овој здрав напиток, за чија подготовка состојките сигурно ги имате во вашиот дом.

Потребно е :

  • 4 глави лук
  • 4 средни лимони
  • 3 литри зовриена вода

Подготовка:

Најпрво исчистете го лукот, а потоа исечете го лимонот на кришки, па сè сомелете и ставете го во стаклен сад.

Потоа наполнете го сето тоа со вода и оставете го во фрижидер најмалку 3 дена.

Започнете со конзумирање на лекот со пиење една до две лажици дневно, а потоа консумирајте го пиејќи најмногу 50 милилитри  дневно три пати на ден пред јадење.
Сепак, се препорачува да го земате овој лек околу 40 дена, не повеќе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести