12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

СО АВТОСТОП ИБРАХИМОВИЌ СТИГНА НА САН РЕМО

Најчитани вести

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ задоцни дури три часа на музичкиот фестивал, Сан Ремо, затоа што на автопатот имало сообраќајна несреќа и тој заглавил во метежот.

Сепак тоа не го спречило Ибрахимовиќ да се потруди да стигне на фестивалот, па запрел моторџија на автопат и со него се возел околу 60 километри.

„Ако фестивалот не дојде кај Златан, тогаш Златан ќе дојде на фестивалот“, кажа Ибрахимовиќ во свој стил.

На Сан Ремо, Златан Ибрахимовиќ направи спектакл во настапот заедно со Синиша Михајловиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com