12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Софија Лорен глуми на 86-годишна возраст и нема да верувате како изгледа! (ФОТО)

Најчитани вести

Една од последните големи диви на златното доба на филмот, Софија Лорен, глуми на 86-годишна возраст.

Во интервју за британски Индипендент, италијанската актерка, која се прослави дури и пред човекот да зачекори на Месечината, како што удобно истакнаа, откри колку е нормална, обична личност која дури била збунета од новинарско прашање на оваа тема.

  • Зошто мислите дека некој, ако е славен, не е обична, нормална личност? Велат дека сум sвезда. Не знам, никогаш во животот не сум се чувствувала толку нормално – одговори таа скромно, едноставно оваа дива која глуми се врати по шест години, во филмот „Животот напред“ во режија на нејзиниот син Едоардо Понти.

Вистинска филмска сирена, убава дури и во нејзините подоцнежни години, игра улога на поранешна сексуална работничка, Мадам Роуз. Таа исто така откри колку е тешко да се изрази на јазик ако не и е мајчин италијански јазик.

  • Отсекогаш се обидував да глумам жени со силен карактер – рече Лорен, водејќи го интервјуто преку Зум од удобноста на нејзиниот дом во Женева.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести