34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Состојки кои ќе ви помогнат побрзо да го стегнете стомакот

Најчитани вести

4 состојки кои ќе ви помогнат побрзо да го стегнете стомакоЧудата кои ви ветуваат дека ќе ви избришат до 10 килограми за 5 дена тешко дека се здрави, а и реални.

Но, доколку комбинирате здрава исхрана или диета со вежбање и овој пијалак од 4 состојки, за кратко време ќе бидете во топ форма за лето.

Ви требаат само 4 клучни состојки, кои кога ќе ги претворите во шејк, ќе станат вашите најдобри пријатели за рамен стомак.

Потребно
1 стапче целер
1 средна краставица
Шолја од 250ml полна со сечкан магдонос
3 кругови свеж ананас

Внимателно исчистете и измијте го овошјето, па потоа ставете го во блендер. Не додавајте никакви зачини и прашаци за подобар вкус.

Сокот се пие 15 минути откако ќе го направите, бидејќи после тие 15 минути ги губи комплетните својства.

Пијте го наутро, на празен стомак и по недела дена ќе забележите како работите полека се доведуваат во ред.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com