Home » Состојбата на Мусадик Пајазити се влошува, испратен е во болница

Состојбата на Мусадик Пајазити се влошува, испратен е во болница

by Журнал.мк

Еден од осудените во случајот Дива Населба, Мусадик Пајазити, на 15-ти ден од штрајкот со глад е со влошена здравствената состојба. Неофицијални извори од истражниот затвор Шутка информираат дека пред неколку минути лекарска екипа го извадила Пајазити од затворот за да го однесе во една од болниците во главниот град. Останатите 4 осуденици се во стабилна здравствена состојба. Нивниот штрајк е поврзан со барањето да бидат сместени во КПД Идризово, каде што имаат право и на викенд надвор од затворот и на семејни посети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More