-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Состанокот на Комисијата за заразни болести презакажан за утре

Најчитани вести

Состанокот на Комисијата за заразни болести е презакажан за утре, изјави за МИА министерот за здравство Венко Филипче.

Комисијата за заразни болести денеска требаше да одржи состанок, на кој требаше да биде разгледана состојбата со коронавирусот, врз основа на што ќе одлучи дали ќе има дополнување на рестриктивните мерки за заштита од вирусот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести