-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Сосема природна и прекрасна!

Најчитани вести

Американската манекенка Бела Хадид (24) објави нови фотографии на социјалната мрежа Инстаграм на кои позира во интересно бикини, на кои ја истакна својата фантастична фигура и го „запали интернетот“.


Имено, познатата манекенка позираше во кафеави гаќички и кафеав топ, а носеше црвена капа со златни рабови.

Уживаше на сончевото време на плажа, но не откри во која тропска дестинација се наоѓа. Собра повеќе од 2 милиони лајкови, додека 40,4 милиони следбеници го следат на споменатата социјална мрежа.

„Опседнат сум со тебе“, „Ја сакам твојата насмевка“, „Какво тело“, „Ангел, блескаш“, „Квинс“, „Ти си убава“, беа коментарите на обожавателите.

Таа имаше многу накит на своето тело и не ја симна насмевката од лицето.

Да потсетиме, една од најпознатите модели на денешницата, 24-годишната Бела отворено зборуваше за Лајмската болест со која се бори со години, но и за непријатните симптоми со кои живее секој ден.

По тој повод, таа сподели со своите придружници дека речиси секој ден се соочува со низа непријатни симптоми, како што се срцева аритмија, промени во расположението, болки во зглобовите, гадење, несоница, главоболки, вознемиреност и конфузија.

Ова го трпам секој ден. Без лекови. Секој ден, можев да почувствувам десетина од овие симптоми, од 14-годишна возраст. Сè стана уште потешко кога наполнив 18 години – напиша таа.

Поради Лајмска болест, таа се откажа од професионалното возење.

Тоа влијаеше на мојата меморија толку многу што одеднаш веќе не знаев како да возам од Малибу до Санта Моника каде што живеев. Не можев ни да возам. Бев многу болна. Дури морав да го продадам коњот затоа што не можев да се грижам за него – заклучи таа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com