Home » Соседите со факели, огномет и аплаузи ја пречекаа малата Ангелина која ја победи леукемијата

Соседите со факели, огномет и аплаузи ја пречекаа малата Ангелина која ја победи леукемијата

by Журнал.мк

Пред неколку дена малата Ангелина заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје – прогласи крај на борбата со леукемијата, откако ја прими и последната хемотерапија.

Вечерва, соседите од булеварот АСНОМ во населбата Ново Лисиче на малата Ангелина ѝ приредиле вистинско добредојде дома. Со факели и со огномет го дочекале борецот кој со месеци се лечеше на Детската клиника.

Како што пренесуваат нејзините соседи на Фејсбук, на едно од игралиштата во населбата биле запалени факели, имало огномет, а децата од соседството и соучениците на Ангелина ја пречекале со песни и со скандирање на нејзиното име.

На убавиот настан и на овој хуман гест присуствувале голем број деца, другарчиња и соседи со нивните родители, кои ѝ посакале на малата Ангелина најдобро здравје во иднина.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More