21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

СОСЕДИТЕ ИМ ГИ РАСИПАА ПЛАНОВИТЕ: Бекамови започнаа да градат приватно ЕЗЕРО, но ги пријавија!

Најчитани вести

Надлежните органи ќе одлучуваат за понатамошните работи.

Славната двојка Дејвид и Викторија Бекам започнаа да градат приватно езеро, во рамките на прекрасниот дом во Велика Британија.

Нивното задоволство го расипа пријавата на соседите до надлежните органи, кои велат дека се плашат дека нивното дело ќе предизвика поплави.

Сепак, Викторија и Дејвид веќе добија дозвола за градење, односно изградба на „елегантно езеро“, како што го нарекоа соседите.

Во образложението се наведува дека езерото ќе овозможи поголем биодиверзитет во таа област, поради што им било дозволено да имаат ваков проект.

Ова езеро требаше да заземе површина од три четвртини од фудбалски стадион. Бекамови планираат да изградат мал остров среде езерото.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести