0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Сопружници пронајдени мртви во Табановце, издадена наредба за обдукција

Најчитани вести

Јавен обвинител од Куманово издал наредба за обдукција на телата на двајцата сопружници кои утрово беа пронајдени во семејна куќа во кумановското село Табановце со повреди како што претходно соопшти МВР. Издадена е и наредба за вештачење на трагите и материјалите пронајдени на местото на настанот.

-Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово изврши увид во семејна куќа во селото Табановце каде утринава беа пронајдени телата на две починати лица – маж и жена на возраст од 43 и 36 години. Со цел утврдување на причините за смртта на двајцата сопружници јавниот обвинител издаде наредба за обдукција на телата на починатите, како и наредба за вештачење на пронајдените траги и материјални докази на лице место, се наведува во соопштението на ЈОРСМ.

Телата на починатите сопружници Б.С.(36) и Б.С.(43) со повреди утрово во 8:20 биле пронајдени во нивниот дом во село Табановце, соопшти претходно полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com