Home » Сопругот сакал да ја изненади познатата турска актерка, па се шокирал: Ја затекнал гола со 30 години постариот свекор

Сопругот сакал да ја изненади познатата турска актерка, па се шокирал: Ја затекнал гола со 30 години постариот свекор

by Lina Muslija

Турската актерка Гокче Бахадир (41) која се заљубивме во серијата „Кога лисјата паѓаат“ имаше многу интересен љубовен живот кој го одбележа голем скандал за кој се зборуваше и пишуваше ширум светот.

Имено, на почетокот на оваа година Гокче се омажи по втор пат, со музичарот Емир Ерсој, а по романтичната венчавка на виделина излегоа деталите од претходниот брак со актерот Али Сунал (45).

Али и Гокче си го кажаа судбоносното да во 2011 година, но љубовната идила траеше само една година, набрзо следеше развод.

Се венчавме од голема љубов, но решивме да се разделиме бидејќи ни се разделија патиштата“, изјавила тогаш актерката како причина за разделбата.

Иако долго време се шпекулираше за причината за нивното раскинување, извори блиски до Гокча искажаа шокантни тврдења во јавноста.

Тие истакнаа дека бракот со Али се распаднал, бидејќи нејзиниот сопруг ја фатил со неговиот татко Кемал Сунал, кој во меѓувреме починал.

„Покојниот Кемал бил голем заводник. Тие двајца се впуштиле во афера само неколку дена откако тој станал нејзин свекор. Меѓу нив долго време постоела фатална привлечност и тоа што тој имал 30 години години постар од неа не го спречи тоа“, откри тогаш извор близок до актерката.

Според турските медиуми, Али бил на пат кога неговата сопруга се забавувала со својот свекор. Се вратил дома два дена порано отколку што планирал, без претходно да и каже, бидејќи сакал да ја изненади.

Но, го чекаше изненадување. Веќе на влезот во дворот го видел автомобилот на татко му, а кога влегол дома ги затекнал голи.

Но, Суналу сепак ја најде вистинската среќа покрај сопругата Назли Курбанзаде, со која е во хармоничен брак од 2018 година, а двојката ја доби и ќерката Нарин.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More