Home » Сопругот плаќа 250 долари за чистачка, а парите завршуваат во џебот на жена му: Не му кажувајте

Сопругот плаќа 250 долари за чистачка, а парите завршуваат во џебот на жена му: Не му кажувајте

by Журнал.мк

Во видеото, кое е прегледано повеќе од седум милиони пати, тиктокерката објаснува како нејзиниот сопруг ѝ плаќа на чистачката секој месец без да знае дека тоа е всушност таа.

“На први во месецот од банкарската сметка на мојот сопруг излегуваат 250 долари. Тоа е за нашата домашна чистачка. Куќата се чисти темелно секој први во месецот”, објаснува таа во видеото на кое самата ја чисти куќата со правосмукалка.„Барав чистачка пред многу години, кога бев бремена и повраќав 10 пати на ден и во исто време се грижев за нашето едногодишно дете“, рече таа.Нејзиниот сопруг тогаш ѝ рекол дека не можат да си дозволат чистачка, но пред неколку месеци ја прашал дали сè уште сака чистачка и тие се договориле сумата да биде 250 долари.Брајана решила да ги задржи парите за себе: „Она што тој не го знае е дека јас сум таа која темелно ја чисти куќата секој 1-ви во месецот. Парите само ги ставам во џеб. Мислам дека ќе ги искористам тие пари да најдам ново, скапо хоби. Се чини дека на мојот сопруг не му пречи“.

 

Во описот на видеото таа прашува дали некој има препорака за скапо хоби, а луѓето побрзаа да ја коментираат нејзината идеја.

„Бидејќи се работи за темелно чистење, вашиот „чистач“ треба да наплати најмалку 500 долари“, се пошегува еден Тиктокер.

https://www.tiktok.com/embed/v2/7263295996925316394?lang=en-AU&referrer=https%3A%2F%2Fvesnik.com%2Flife%2Fsoprugot-plakja-250-dolari-za-chistachka-a-parite-zavrshuvaat-vo-dzhebot-na-zhena-mu-ne-mu-kazhuvajte-c2f1ce01-c865-4040-ad33-3986e84d860e

Сепак, само малкумина забележале како на самиот крај Брајана им се обрати на сите жени кои се малтретирани од нивните партнери и им кажа дека ова е една од идеите што може да им помогне да соберат пари и да ги напуштат партнерите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More