21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Сопругот на Синди Крафорд направи потег најавувајќи крај на нивниот брак

Најчитани вести

За проблемите во бракот на поранешниот супермодел и успешен претприемач се зборуваше веќе некое време, но сега конечно се чини дека во нивниот случај е прикажана вистинската изрека „каде што има чад, има и оган“.

Синди Крафорд беше еден од најбараните супермодели во светот во 90-тите години на минатиот век, а потоа ги замени местата на насловните страници на престижните списанија за семеен живот и брак со четиригодишниот претприемач Ренде Гербер, кој е крунисан 22 години со две деца.19 годишната ќерка Каи Гербер и 21-годишниот син Присли. Светските медиуми во повеќе наврати пишуваа за проблемите во нивната врска, но овие гласини изгледаа неосновани – досега.

Списанието „’Женски ден“ тврди дека бракот на 54-годишната поранешна манекенка навистина е во сериозна криза затоа што Ренде бил забележан како оди на вечера во ресторан во Малибу без бурма. Иако фактот што брачен другар не носи венчален прстен во јавноста може да биде показател дека тие се лути на брачниот другар и дека не се во добри односи или дека се дури и пред развод, порталот полицаец „Озборувања“, што открива лажни приказни, верува дека има и други објаснувања. Можеби го извадил додека бил во бањата, па заборавил да го врати на прстот пред да замине во ресторанот? Навистина може да има многу причини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com