20.8 C
Skopje
Saturday, September 18, 2021

Сопругата на Шабан Шаулиќ се сели од луксузната вила на Дедиње која вреди три милиони

Најчитани вести

По смртта на Шабан Шаулиќ, неговата сопруга Гордана Шаулиќ живее во вилата која вреди милиони. Таа го оствари правото на доживотно живеење во неа, а куќата е припишана на нејзините три деца.

Со оглед на тоа дека куќата е преголема за неа сама, но и поради тоа што премногу ја потсетува на Шабан, сопругата Шаулиќ во договор со децата одлучила да ја издава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com