27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Сопругата на Саша Поповиќ одговори на прозивките на Зорица Брунцлик: „Сама си бараше да си замине“

Најчитани вести

Зорица Брунцлик ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а отогаш немаше убави зборови за продукцијата и музичкото шоу во кое беше жири неколку години.

Зорица, неодамна во интервју за „Свет“ проговори за односот со Лепа Брена и истакна дека не е во кавга со пејачка, дури дека и пратила корпа со цвеќе и не може да биде во кавга со некој со кој не се карал. Брена остана глува на овие прозивки и не откри во какви односи е со Зорица по напуштањето на музичкото шоу. Меѓутоа, сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ не остана глува на прозивките и одговори на пејачката.

„Зорица беше максимално испочитувана и сама изрази желба да си оди, никој не ја избрка“ почна да раскажува Сузана и додава:

„Не знам зошто уште се зборува за тоа бидејќи кој и да го нема, се може без него, а и се мора…А тоа машина за парии…Па зарем, Сале беше на работ на егзистенција додека Зорица беше во жирито?“ се запраша Јовановиќ и додава:

„Сале направи империја и секој кој зборува такво нешто зборува за себе“ вели сопругата на директорот на „Гранд“.

За потсетување, пред две години и Аца Лукас го напушти музичкото шоу, а на негово место дојде рокерот Ѓорѓе Давид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com