17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Сопругата на Коби Брајант е бесна на изјавата дека тој бил силувач!

Најчитани вести

На крајот на јануари се одбележа првата годишнина од смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Легендарниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во близина на градот Калабасас, Калифорнија, а уште осум лица, вклучувајќи ја и неговата 13-годишна ќерка, ги загубија своите животи во авионот.

Со оглед дека поминаа само 365 дена откако ги изгуби сопругот и ќерката, Ванеса Брајант секој ден се сеќава на деновите кога сите беа заедно. За жал, таа наиде на неколку непријатности во оваа година, а последната е со актерката Еван Рејчел Вуд, која набргу по смртта на Коби ја рашири приказната дека тој е силувач.

Лутината се градеше една година и Ванеса мораше да проговори. Таа се огласи преку сторија на Инстаграм. „Вашата неточна, груба, бесчувствителна и клеветничка објава во која го нарековте мојот Коби силувач, а наскоро откако почина, е ужасно. Токму поради таквото однесување, невините Афроамериканци честопати мораат да одат во затвор за дела што не ги сториле. Ваквите обвинувања не значат дека некој е виновен ’, налутено напиша Ванеса, на кого објавата на Евана повторно и се појави на социјалните мрежи.

Заедно со ова, имаше и приказни за прељубничко однесување во нивната врска. Иако јавноста знае дека едно време во нивната романса, кошаркарот не бил верен, според американските медиуми, Ванеса не била верна ниту на својот сопруг. Покрај тоа, таа тврди дека го изневерила со еден соиграч. Иако не се знае точно за кого станува збор, медиумите тврдат дека тоа се случило пред нешто повеќе од пет години. Ванеса не ги коментираше овие објави, но многумина се убедени дека таа ја испратила скриената порака со фотографија на Инстаграм.

„Таа се гледаше со поранешниот соиграч на Коби три месеци и го излажа дека оди на вечера со пријателите. Никогаш не откри, што е уште подобро затоа што срцето ќе му се скршеше на сто парчиња “, изјави неименуван извор во тоа време, наводно близок до семејството Брајант.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com