30.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Сопругата на Бјелогрлиќ е вистинска убавица

Најчитани вести

Глумецот Драган Бјелогрлиќ повеќе од две децении е во хармоничен брак со сопругата Маја која ретко се појавува во јавноста. Маја изгледа многу атрактивно, што не е и чудно бидејќи порано се занимавала со манекенство.

Интересно, е што токму поради нејзината професија таа се запознала со “Бјела“. Двајцата се сретнале на почетокот на девеесетите на снимање на една реклама за мебел.

Инаку, Маја студирала англиски јазик и книжевност, но откако се омажила ја завршија совјата манекенска кариера, па едно време работела како преведувач. “Двојката“ има две деца, ќерка та Миа и синот Алексеј./ulica.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com