1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Гостивар-Дебар, повредени се четири лица

Најчитани вести

На 07.06.2021 во 10,05 часот на регионален пат Гостивар-Дебар, на место викано „скудринска кривина“, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „мерцедес“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(28) од Дебар и патничко моторно возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Ќ.(21) од Дебар.

По незгодата В.Ќ. и сопатниците С.Ќ.(58) и М.Ќ.(26), сите од Дебар, биле пренесени во Медицински центар-Дебар, каде од доктор кај В.Ќ. биле констатирани телесни повреди, а кај С.Ќ. биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Гостивар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести