30.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Сообраќајна несреќа на булевар „Босна и Херцеговина“ во Скопје

Најчитани вести

Сообраќајна несреќа помеѓу две возила се случи попладнево на булеварот „Босна и Херцеговина“ во Скопје.

Засега не е позната причината поради сообраќајната несреќа, но според неофицијални информации од терен, до несреќата дошло откако еден од автомобилите поминал на црвено светло на семафорот.

Еден од возачите е пренесен во болница. Полицијата е на терен и врши увид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести