13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Сообраќајна несреќа во Охрид, 61-годишна жена се здоби со тешки повреди

Најчитани вести

Охрид, 21 август- Вчера на улицата „Илинденска“ во Охрид се случи сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила управувани од охриѓани на 61 и 23-годишна возраст.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 61-годишната жена, а со телесни повреди се здобил мажот од другото возило, по што биле пренесени во болницата „Св.Еразмо“ каде им била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com