20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Сообраќајната контрола откри 14 лица кои возеле без возачка дозвола

Најчитани вести

На територија на град Скопје изречени се вкупно 143 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, пет мерки за нерегистрирани возила, девет санкции за непочитување на првенство на минување, шест мерки за минување на црвено светло, како и други прекршочни санкции, соопшти МВР за епилогот од вчерашните сообраќајни контроли.

Од МВР најавуваат дека ќе продолжат со секојдневните сообраќајни контроли и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com