30.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Сообраќајка на превојот Стража, сообраќајот е во прекин

Најчитани вести

Кичево, 1 август- Сообраќајна несреќа се случи претпладнево во близина на превојот Стража.

Како што информираат од МВР, сообраќајката се случила во 10 часот и 50 минути, а се судриле „ауди“ со скопски регистарски таблички и „фолксваген голф“, со кичевска регистрација.

Сообраќајот од двете страни е во прекин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com